میکروسکوپ متالوگرافی

میکروسکوپ متالوگرافی چیست

یکی از تجهیزات مورد نیاز در ازمایشگاه های متالوگرافی درکنار پولیشر و مانت ، میکروسکوپ متالوگرافی جهت مشاهده و اندازه گیری پوشش های نازک پوشش های ابکاری، اندازه، دانه، پوشش های سطحی و نقص نمونه ها می باشد. میکروسکوپ با بازتاب و عبور نور، بزرگنمایی بالایی را بوجود می آورد. این میکروسکوپ ها نوری بوده و سیستم روشنایی آنها یا لامپ هالوژن یا اتاقک لامپ می باشد. بسته به کاربری در دو مدل رومیزی و پرتابل قابل دسترسی می باشند.میکروسکوپ های متالوگرافی مجهز به عدسی های شیی( لنز شیی)، عدسی های چشمی (لنز چشمی)، اداپتورهای اتصال، اسلایدهای رنگی ( جهت تضعیف شدت نور در برخی از فلزات) وخط کش کالیبراسیون می باشند.با تجیهز این میکروسکوپ ها به سیستم مانیتورینگ، قابلیت مشاهده نمونه و گرفتن عکس از نمونه در کامپیوتر را خواهیم داشت.

موارد استفاده از میکروسکوپ متالوگرافی

۱- جهت مشاهده و اندازه گیری نمونه های فلزی در ازمایشگاه متالوژی

۲- جهت مشاهده و اندازه گیری پوشش های نازک، پوشش های آبکاری، اندازه دانه، پوشش ها سطحی و نقص نمونه ها

۳- مشاهده و اندازه گیر سایز دانه ها ، پوسته ها و عمق دانه ها بوسیله نرم افزار مخصوص

انواع میکروسکوپ متالوگرافی

۱- میکروسکوپ متالوگرافی رومیزی

۲-میکروسکوپ متالوگرافی پرتابل مستقیم

میکروسکوپ متالوگرافی

فروش میکروسکوپ متالوگرافی

انواع میکروسکوپ های متالوگرافی جهت ازمایشگاه های متالورژی به همراه تمام تجهیزات جانبی شامل عدسی، دوربین، اداپتور، اسلاید های پلاریزاسیون و … قابل ارائه توسط این شرکت می باشد، برای دریافت قیمت ها و کاتالوگ لطفا تماس بگیرید.

  • برای سفارش این کالا تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۶۶۷۳۳۰

  • ایمیل بفرستید: info@ndteng-co.com

قیمت میکروسکوپ متالوگرافی

قیمت میکروسکوپ متالوگرافی بسته به نوع مدل و تجهیزات جانبی آن متفاوت و متغییر می باشد. طبیعتا میکروسکوپ هایی با عدسی های چشمی و شیی با بزرگنمایی بالاتر از قیمت بالاتری نسبت به دیگر مدل ها برخوردارند. تجهیزات جانبی مانند سیستم مانیتورینگ ، اسلاید های پلاریزاسیون، خط کش کالیبراسیون و …. از عواملی دیگری هستند که سهم شایانی در قیمت میکروسکوپ دارند.

مشخصات میکروسکوپ متالوگرافی

یکی از مشخصات مهم در میکروسکوپ داشتن بزرگنمایی بالا می باشد. این فاکتور از طریق عدسی های چشمی و شیی برآورده می شود. از جمله مشخصات دیگر می توان به  دارا بودن اسلاید های نور رنگی جهت تضعیف شدت نور در برخی از فلزات اشاره کرد. برخی از میکروسکوپ های متالوگرافی رومیزی دارای منشور سه چشمی بوده که منظور از سه چشمی، دو عدد عدسی چشمی و دیگری هد سوم است. روی هد سوم آداپتور وصل می شود. این آداپتور ها جهت اتصال دوربین به میکروسکوپ است.

ر