کالیبراتور

  کالیبراتور چیست

به دستگاه مرجعی که برای بررسی و حصول اطمینان از درستی مقادیر اندازه گیری به کار می رود، کالیبراتور می گویند.کالیبراتورها به دلیل داشتن پارامترهای برتری چون تکرارپذیری ، کلاس دقتی بالا به عنوان مرجع کالیبراسیون، امکان مقایسه مقدار واقعی با مقادیر اندازه گیری شده را فراهم می نمایند.دستگاه های اندازه گیری در کیفیت، کمیت تولید، ایمنی کارکنان و تجهیزات اثر مستقیمی دارند. از آنجایی که این دستگاه ها بر اثر عواملی مانند صدمه، استفاده نادرست کاربری و … دچار خطا خواهند شد. لذا کالیبراسیون آنها امری ضروری و الزامی است.

انواع کالیبراتور

برای هر کمیت اندازه گیری و دستگاه متناسب با آن کالیبراتور مربوط به آن وجود دارد. برای مثال در بخش ازمایشگاه دما و فشار، کالیبراتور دما و کالیبراتور فشار جهت کالیبراسیون گیج های دما و گیج های فشار وجود دارد. به دیگر کالیبراتور ها می توان به کالیبراتور های ولتاژ ، جریان ، کالیبراتور صدا و… اشاره نمود.

موارد استفاده ازکالیبراتور

۱- تایید دستگاه مطابق طراحی و مشخصات کیفی آن

۲- مشخص نمودن تعویض سنسور

۳- کالیبره نمودن و شاخص مقایسه نمودن انواع تجهیزات اندازه گیری و ثبات ها

فروش کالیبراتور

شرکت میلاد جم آمادگی ارائه خدمات و فروش انواع کالیبراتور های دما وفشار (کوره های مرجع کالیبراسیون) در هر بازه دمایی و هر بازه فشار با دقت های متفاوت و… می باشد. جهت دریافت کاتالوگ ها و قیمت های لطفا تماس بگیرید.

  • برای سفارش این کالا تماس بگیرید : ۰۲۱۴۴۶۶۷۳۳۰

  • برای ثبت سفارش آنلاین ایمیل بفرستید: info@ndteng-co.com

مشخصات کالیبراتور

شرکت میلاد جم آمادگی ارائه و فروش کالیبراتور های دما و فشار در آزمایشگاه ها را می باشد. کالیبراتور دما، دستگاه لازم جهت کالیبره نمودن ابزار آلات دمایی مانند توموکپل ها، گیج های دما، سویچرها، ترانسمیترهای دما ،RTD و غیره می باشد. فاکتور مهم در انتخاب کالیبراتور دمای مناسب، دقت ACCURACY دستگاه کالیبراتور می باشد که شاخص تعیین کننده قیمت نهایی کالیبراتور دما می باشد. کالیبراتور فشار دستگاهی برای کالیبراسیون گیج های فشار ، سویچرها، ترانسمیترهای فشار و… می باشد. کالیبراتورهای فشار دو نوع رومیزی و دستی می باشند. کالیبراتورهای فشار دستی، کالیبراتورهای فشار پرتابلی هستند که  بر اساس تامین مقدار  میزان فشار بر دو نوع کالیبراتور فشار پنوماتیک (نیوماتیک) یا کالیبراتور فشار گازی و کالیبراتوهای فشار دستی هیدورلیک ( کالیبراتور فشار روغنی ) دسته بندی میشوند.

قیمت کالیبراتور

قیمت دستگاه کالیبراتور ها ی دما و فشار بستگی به مختصات فنی آنها دارد. گستره اندازه گیری، درستی و صحت دستگاه از فاکتورهای اصلی تعیین کننده قیمت کالیبراتور ها می باشند از دیگر پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت کالیبراتور می توان به قابلیت اتصال به کامپیوتر و داشتن نرم افزار کالیبراسیون را اشاره نمود.

ر